تبلیغات
عفت و غیرتمندی(طرح کرامت راه سعادت) - فرجام بی غیرتی
عفت و غیرتمندی(طرح کرامت راه سعادت)

 

1. مورد غضب خدا قرار گرفتن

از پیامبر خاتم  روایت شده است: «اِنَّ اللَّهَ لَیُبْغِضُ مَنْ یُدْخَلُ عَلَیْهِ فِى بَیْتِهِ فَلا یُقاتِلُ؛ همانا خداوند مبغوض مى دارد آن کسى را که بیگانه اى {با زور} وارد خانه اش شود و او با آن بیگانه نجنگد».

 

دچار خشم خداوند شدن، آثار نامطلوب اخروى و دنیوى دارد و مى تواند انسان را دچار سوء عاقبت کند و او را براى همیشه از سعادت محروم سازد.

 

2. لعن و قتل بى غیرت

پیامبراسلام  مردانى را که به عفّت و پاکى دختران و همسرانشان بى تفاوت اند، «دیّوث» نامیده و آن را لعن کرده و قتل آنان را روا داشته است: «لَعَنَ النَّبِىُّ الْمُتَغاِفلُ عَنْ زَوْجَتِهِ وَ هُوَ الدَّیُّوثُ وَ قالَ اقْتُلُوا الدَّیُّوث».

 

در حدیث دیگر، بعد از سوگند به خداى متعال، خاطر نشان شده است که: چند نفر، از جمله «دیّوث»، به علت نداشتن غیرت وارد بهشت نمى شوند: «... و لا دیّوث و هُوَ الّذى لایُغار...».

 

3. نوید آتش جهنّم

طبق فرموده رسول خدا نه تنها افراد بى غیرت به بهشت نمى روند، بلکه حتى بوى آن به مشامشان نمى رسد: «اِنَّ الجنّةَ لَتُوجَدُ رِیحُها مِن مَسِیرَةِ خَمسِ مِأَةِ عامٍ؛ وَ لا یَجِدُها عاقٌّ وَ لا دَیُّوثٌ؛ همانا بوى خوش بهشت، از فاصله پانصد سال به مشام مى رسد، ولى به مشام عاق والدین و دیّوث نمى رسد».

 

4. رفتار خصمانه با بى غیرتان

با نگاهى به روایات مربوط به بى غیرتى، درمى یابیم که این صفت رذیله، چنان مورد خشم و انزجار پیشوایان معصوم:بوده که برخى از آن بزرگواران، فرمان جنگ و ستیز با بی‌غیرتان را صادر کرده اند. این سخن قاطعانه و انعطاف ناپذیر رسول خدا یکى از همین روایات نورانى است: «جَدَعَ اللَّهُ اَنْفَ مَنْ لایَغارُ مِنَ المُؤمِنینَ وَ المُسلِمِین؛ خداى متعال بینى کسى را که (به حریم خویش) غیرت نورزد، قطع مى کند» و نیز فرمود: «... وَ ارْغَمَ اللَّهُ اَنْفَ مَنْ لایغار؛ و خداوند بینى بى غیرت را به خاک مى مالد».




نوشته شده در تاریخ شنبه 7 فروردین 1389 توسط روزنامه ی عفتو غیرتمندی